VELETRHY

První tři měsíce v roce jsou ve znamení oblíbených veletržních prezentací cestovního ruchu, které dávají jak regionům, tak podnikatelům v oboru, možnost představit svou nabídku, novinky a témata na nadcházející převážně letní turistickou sezónu.

Nabídka regionů východní části Vysočiny uspokojuje tradičně největší návštěvnický zájem o tipy na cyklistiku a výlety nebo dovolenou s dětmi. Pro obě poptávané oblasti můžeme nabídnout širokou škálu možností, která je nyní uceleně představována za všechny regiony dohromady. Pro tento účel byly vydány veletržní mininoviny v češtině (Výletní tipy), němčině (Urlaubstipps) a angličtině (Holiday & Trip Tipps), které prezentovaly vedle 12 vytipovaných TOP turistických cílů Koruny Vysočiny i přehledný celoroční kalendář hlavních akcí v roce 2017 a 4 okruhy turistické nabídky.

Pozornost návštěvníků tradičně přitahuje do regionu památka UNESCO poutní kostel sv. Jana na Zelené Hoře a historický skvost hrad Pernštejn. Příjemně jsou pak návštěvníci překvapeni novinkami v nabídce turistiky, kterou reprezentují např. Muzeum nové generace na Zámku Žďár, rozhledna na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí nebo via ferraty ve Víru v údolí řeky Svratky.

Na znovu rostoucí zájem o pěší výlety v přírodě, pro které má náš region exkluzivní podmínky, reaguje Koruna Vysočiny prezentací nabídky tipů na pěší túry a map, které mají regiony zpracovány v přehledných brožurách.

Vedle informací jsme na domácích veletrzích dali možnost návštěvníkům ochutnat jednak výčepem piva z nabídky malých regionálních minipivovarů, a také nabídkou prodeje regionálních výrobků.

Destinační společnost Koruna Vysočiny, z.s. se v roce 2017 zúčastnila nebo participovala na řadě domácích ale i zahraničních veletrzích.

Utrecht veletrh Vakantie, který je ve své zemi největším s tématem cestovního ruchu. Česká republika je pro holandské návštěvníky oblíbenou destinací, a proto se zde tradičně prezentuje region Bystřicka i s materiály z okolních regionů.

Ferienmesse Wien - nejvýznamnější veletrh cestovního ruchu v Rakousku zaměřený na dovolenou, cestování a volný čas.

ITB Slovakiatour Bratislava – největší veletrh cestovního ruchu spojený s veletrhem gastronomie Danubius Gastro a výstavou Poľovníctvo a oddych.

Holiday World v Praze - Jako jeden z hlavních partnerů krajské agentury Vysočina Tourism jsme spolutvořili prezentační stánek Vysočiny.

Dovolená a region v Ostravě - S vlastní prezentací regionu Koruny Vysočiny jsme byli jako jediní zástupci z kraje Vysočina na tradičním regionálním veletrhu. I přes větší vzdálenost od Vysočiny, se náš region těší pozornosti a oblibě obyvatel Ostravska, odkud rádi za svou dovolenou do našich čistších končin vyrážejí.

O Koruně Vysočiny

Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií na celém území destinace.

Kromě informací o chodu spolku, jako jsou například členové, spolupracující organizace, stanovy, rozpočet atd. zmiňujeme rovněž a pro výletníky důležitější informace zaměřené na památky, zajímavá místa, sportovní aktivy a jiné akce konané v jednotlivých městech destinace...

Destinační společnost Koruna Vysočiny
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
566 788 406 | 776 308 072 | kancelar@korunavysociny.cz
Turistické noviny
Turistické noviny 1/2018
Nahoru