DOVOLENÁ S DĚTMI V ČR: PROČ ZVOLIT VYSOČINU + PROGRAM NA VÍKEND PODLE ANSHULE

Mrkněte se na 5 důvodů, proč svou dovolenou s dětmi strávit právě u nás na Vysočině. A podívejte se na vzorový víkendový výlet, který tu podnikla youtuberka Anshule se svou 3letou dcerkou.

✓ Spousta míst k prozkoumání a návrat ke kořenům
Určitě to znáte i vy. Když objevíte aktivitu, která děti baví, utíká čas jako voda. Občas se dokonce může stát, že o malých raubířích ani „nevíte". Ne nadarmo se říká, že kdo si hraje, nezlobí. Na Vysočině najdete desítky míst vhodných pro zabavení malých dětí a také spoustu naučných stezek, díky kterým se děti dozví nejrůznější zajímavé informace.
Navíc výlet na Vysočinu je trochu jako návštěva babičky. Atmosféra venkova, návrat ke kořenům, krásná příroda a blízkost ke zvířátkům. Taková dovolená je pro malé děti jako stvořená.

✓ Všechno důležité je blízko
Na Vysočině nemusíte z jednoho místa na druhé přejíždět moc dlouho. Některá zajímavá místa jsou od sebe jen několik kilometrů. Místo přesunů autem se proto můžete na další pamětihodnost vydat i pěšky. Podnikněte třeba výlet Za strašidly a historií na zámek Draxmoor a projděte se na nedalekou zříceninu Jivina. S malými i trochu odrostlejšími dětmi se určitě vydejte na Putování po sochách Michala Olšiaka. Betonové sochy v (nad)životní velikosti si můžete nejen vyfotit, ale také si s nimi pohrát. Dotýkání i lezení je u nás dovoleno.

✓ Baby friendly restaurace a hotely + nenáročné trasy vhodné i pro kočárek
Dovolená s dětmi v ČR může být pohoda. Stačí najít místa, kde vás vřele přivítají i s malým nezbedou. Ideální ubytování nebo restauraci pro svou rodinku si vyberete v sekci Ubytování a služby.
Na Vysočině nehledejte žádné velehory. Naopak u nás objevíte mnoho příjemných kratších i delších tras. Mnoho z nich zvládnete i s malými dětmi, které neujdou víc než pár kilometrů. Mnoho z nich vede lesem, kde je příjemný stín i v horkém létě. Některé z nich jsou vhodné i pro kočárek. Oblíbená je například 6kilometrová procházka okolo Pilské nádrže, žďárský příměstský okruh nebo cesta Bystřicí s kočárkem.

✓ Rozumné ceny, které oceníte nejen na dovolené s malými dětmi
Praha, Krkonoše, jižní Morava. Stará známá turistická místa nejsou k peněžence úplně přívětivá. Co takhle objevit místa, která nejsou tolik proslulá, ale nabídnou stejně skvělou zábavu pro celou rodinu? Příjemným bonusem jsou právě o něco nižší ceny ubytování, vstupů nebo jídla. Kromě toho se vyhnete davům. Stačí se podívat do sekce Tipy na výlet nebo do sekce Pro naše nejmenší.

✓ Krásná příroda: Výlet s malými dětmi, který nic nestojí, a přitom potěší
Na Vysočině najdete nejen zábavní parky a nejrůznější atrakce. Úžasná je tu také příroda. Kopce, lesy, přehrady. Nic neunaví děti tak jako pobyt na čerstvém vzduchu. Pěší nebo cyklistický výlet navíc mnohdy nestojí ani korunu, a zábava je přesto na jedničku.

DOVOLENÁ S MALÝMI DĚTMI NA VYSOČINĚ PODLE ANSHULE

 

Nejlepší inspirací je opravdový příběh. Jeden takový pro vás máme. Rodinnou dovolenou v našem malebném kraji Vysočina letos strávila inspirativní maminka Anshule s manželem a 3letou holčičkou Lillinkou. Jak dovolená dopadla, se můžete podívat ve videu Naše dovolená na Vysočině, které najdete na youtubovém kanálu anshule. Níže jsme pro vás připravili program, který si Anička vybrala pro sebe a svoji 3letou dcerku.

Možná právě ten samý program zvolíte i pro svou dovolenou s malými dětmi.

Tipy na ubytování:

Čtvrtek:

Pátek:

Sobota:

Neděle:

  • ZOO Jihlava: ideální pro malé děti, je po rovině
  • Oběd: Buena Vista

Děkujeme za finanční podporu Vysočině Tourism, příspěvkové organizaci.                                                                 

Anshule 2Anshule 3Anshule 4Anshule 5  Anshule 1

 

 

O Koruně Vysočiny

Jsme úžasná destinace od Žďárských vrchů po hrad Pernštejn. Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií po celém našem regionu.

Kromě informací o spolku, jako jsou například členové, spolupracující organizace, stanovy, rozpočet, připravujeme pro výletníky důležitější informace zaměřené na památky, zajímavá místa, sportovní aktivy a jiné akce pořádané v naší destinaci ...

Destinační společnost Koruna Vysočiny
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
566 788 406 | 776 308 072 | kancelar@korunavysociny.cz
Nahoru