VelkomeziříčskoMost Vysočiny

Region v okolí Velkého Meziříčí ve zvlněné krajině Křižanovské vrchoviny protínají toky řek Oslavy a Balinky, na jejichž soutoku největší město regionu leží. Nad hlubokým údolím Oslavy se klene 77 m vysoký dálniční most Vysočina na D1, která protíná region od Z k JV. Město oplývá bohatou historií, což je vidět na každém kroku. Turisté se sem sjíždějí za poznáním historických památek, za odpočinkem v přírodě, ale také za sportem, neboť oblast nabízí mnoho sportovního vyžití v podobě cyklostezek, tenisových kurtů, lyžařské sjezdovky, apod.

Rozloha: 
353 km2
Počet obyvatel: 
27 276 (1.1.2017)
Obce regionu: 

Josef Komínek, starosta Velkého Meziříčí
Josef Komínek, starosta Velkého Meziříčí

Velké Meziříčí se mezi sedmi městy přátelské a pohostinné Koruny Vysočiny vyjímá tím, že je ještě přátelštější a ještě pohostinnější. Je to historické sídlo, kterému vévodí jeden z nejstarších moravských hradů, přitom s moderní infrastrukturou a velmi neobvyklou gastronomickou nabídkou. Naše obě řeky, Oslava a Balinka, po kterých nese Meziříčí své jméno, vytváří v těsné blízkosti města kouzelná říční údolí. Ta jsou nejen snadno dostupná, ale hlavně jsou skvělým místem pro celé rodiny. Děti se na zdejších naučných stezkách dozví něco nového a zajímavého o přírodě, dospělí si užijí báječné procházky. Není nijak výjimečné, když na cestě údolím řeky zahlédnete takové klenoty, jakým je třeba ledňáček, skorec, nebo bobři. Centrum města, zámek, torza opevnění a židovské čtvrti, rozhledna nad městem, celoroční kulturní a společenské akce, sportoviště, nebo jen obyčejná malebná zákoutí u řek, protékajících městem zase tvoří prostředí pro trávení volného času přímo ve městě.
Velké Meziříčí je dobrým a snadno dostupným místem pro rodinný výlet i dovolenou. Vítejte.

Turistické informační centrum Velké Meziříčí
Radnická 1, 594 13 Velké Meziříčí
tel.:+420 566 781 047
O Koruně Vysočiny

Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií na celém území destinace.

Kromě informací o chodu spolku, jako jsou například členové, spolupracující organizace, stanovy, rozpočet atd. zmiňujeme rovněž a pro výletníky důležitější informace zaměřené na památky, zajímavá místa, sportovní aktivy a jiné akce konané v jednotlivých městech destinace...

Destinační společnost Koruna Vysočiny
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
566 788 406 | 776 308 072 | kancelar@korunavysociny.cz
Turistické noviny
Turistické noviny 1/2019
Nahoru