Jimramovský jarmark představí i řemesla nebo památky, zakončí ho sousedské posezení
Na čtyři desítky prodejců se letos objeví při druhém ročníku jimramovského jarmarku. Ten se v městysi uskuteční v sobotu 7. září od 9 hodin v parku …
Jimramovský jarmark představí i řemesla nebo památky, zakončí ho sousedské posezení
Na čtyři desítky prodejců se letos objeví při druhém ročníku jimramovského jarmarku. Ten se v městysi uskuteční v sobotu 7. září od 9 hodin v parku Bludník. „Přihlásily se asi čtyři desítky prodejců, v nabídce budou například patchworkové výrobky, háčkované hračky, proutěné zboží, produkty z polymerů, svíčky, mýdla, dřevěné, pryskyřicové i betonové výrobky, podzimní vazby a květiny, šité výrobky, sirupy, džemy a mnoho dalšího,“ uvedla místostarostka Jimramova Dana Pachovská.
K vidění budou rovněž tradiční řemesla, přičemž z řemeslníků do Jimramova zavítá řezbář, dráteník, vinař, tkadlena a přadlena. Zejména děti se mohou zabavit v mnoha výtvarných dílničkách, ale také si třeba nechat namalovat obrázek na obličej, zhotovit dočasné tetování henou nebo účes z copánků. Ti nejmenší dostanou možnost zaskákat si v nafukovacím hradu a všechny věkové kategorie návštěvníků mohou mezi 14. až 18. hodinou otestovat svoji šikovnost na elektronickém býkovi. Od 13 hodin až do večera lidem k tanci i poslechu zahraje kapela Bystřičanka, protože po 17. hodině, kdy oficiálně skončí jarmak, bude program až do deváté hodiny večerní pokračovat sousedským posezením. Po celý den nebude chybět bohatá nabídka občerstvení všeho druhu.
Po loňském velkém zájmu veřejnosti se i letos součástí programu stane komentovaná prohlídka historického centra Jimramova, které je už od roku 1990 městskou památkovou zónou. „Komentovaná prohlídka začne v 11 hodin a zabere asi hodinu. Vycházet budeme od Síně rodáků, obejdeme všechny zajímavosti v centru a vrátíme se zpět. V rámci prohlídky nakoukneme i na nádvoří a do zahrady zámku, které budou u příležitosti jarmarku mimořádně přístupné veřejnosti,“ sdělila Miroslava Procházková, která zájemce po četných jimramovských památkách provede. Milovníci historie se tak dozví řadu zajímavostí například o tamních měšťanských domech, kostele Narození Panny Marie i evangelickém kostele, Síni rodáků u sv. Jana v objektu někdejší katolické školy, radnici či rodných domech evangelického duchovního a spisovatele Jana Karafiáta, jenž se proslavil svými Broučky, nebo spisovatelů Aloise a Viléma Mrštíkových.
Inovace map byly vytvořeny v rámci projektu „Zvýšení povědomí o turistické oblasti Koruny Vysočiny" realizovaného za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.
O KORUNĚ VYSOČINY Jsme úžasná destinace od Žďárských vrchů po hrad Pernštejn. Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií po celém našem regionu.
O naší práci si můžete více přečíst zde. Naleznete tady informace o našem spolku, našich členech, marketingových aktivitách nebo projektech, které jsme s partnery pro vás připravili ...