BítešskoKrojovaná Vysočina

Kdo by na Vysočině neznal Bítešské hody! V polovině září je to jedna z nejznámějších a nejnavštěvovanějších akcí v kraji. V hlavní hodový den městem prochází krojovaný průvod, akci doprovází vystoupení dechových hudeb, národopisných souborů a cimbálovek. Nezapomíná se na vystoupení rockových skupin. Tak ožívá každoročně historické centrum města Velká Bíteš, které se vedle folklorních tradic pyšní i např. unikátním opevněným kostelem sv. Jana Křtitele, nebo jednou z nejvzácnějších sakrálních památek v Česku – Bítešská monstrance.

Rozloha: 
120 km2
Počet obyvatel: 
8 480 (1.1.2017)
Obce regionu: 

Ing. Milan Vlček, starosta města Velká Bíteš
Ing. Milan Vlček, starosta města Velká Bíteš

Drazí návštěvníci,

rád bych Vás touto cestou pozval do města Velké Bíteše a jeho přilehlého regionu Bítešsko, pomyslné vstupní brány do Kraje Vysočina. Naše historické město bylo vždy přívetivé a srdečné k jeho návštěvníkům. Z rozmanité nabídky turistických cílů je nutné zmínit především románsko-gotický kostel sv. Jana Křtitele nebo městské muzeum se svými regionálními sbírkami.

Zvlněná tvář vysočinské krajiny obohacená o drobné sakrální stavby, nádherné přírodní scenérie, značené turistické trasy a naučné stezky jsou dokladem, že turistika a cykloturistika muže být dobrou volbou i na Bítešsku. K tomu všemu jedinečnost místní lidové kultury a folkloru, které jsou pro region příznačné. Tradiční bítešské hody, konané každoročně druhou zářijovou neděli po více jak šedesát let, jsou nejen završením celoročních národopisných aktivit obyvatel regionu, ale zároveň možností předvést návštěvníkům umění a nezaměnitelné produkty místních řezníků, pekařů a cukrářů..

Turistické informační centrum Velká Bíteš
Masarykovo náměstí 5, 595 01 Velká Bíteš
tel.:+420 566 789 313
O Koruně Vysočiny

Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií na celém území destinace.

Kromě informací o chodu spolku, jako jsou například členové, spolupracující organizace, stanovy, rozpočet atd. zmiňujeme rovněž a pro výletníky důležitější informace zaměřené na památky, zajímavá místa, sportovní aktivy a jiné akce konané v jednotlivých městech destinace...

Destinační společnost Koruna Vysočiny
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
566 788 406 | 776 308 072 | kancelar@korunavysociny.cz
Turistické noviny
Turistické noviny 1/2019
Nahoru