8istovky

Proč osmistovky? Je důležité vysvětlit, co zajímavého na nich uvidíte. Především skály, odborně zvané mrazové sruby. Asi nejatraktivnější zdejší fenomén formovalo klima doby ledové. Jsou jich desítky. Ne každá osmistovka je zároveň skála, takových je zhruba polovina. Donedávna skoro všechny halil hustý les.

Pojďte si s námi hrát tak trochu na železné muže a ženy. Teprve několikaletou tradici má sportovní klání – orientační pochod či běh k nejvyšším vrcholům, k našim osmistovkám. Cílem je dosáhnout jich v limitu 24 hodin co nejvíc. Ty nejvzdálenější dělí od sebe 17 km vzdušnou čarou. Dostat se ke každé z nich a žádnou během okružní trasy nevynechat vyžaduje nejméně 60 km mimo obvyklé cesty. Nejlepší borci to zvládnou za méně než deset hodin.

Nelekejte se, nám jeden den stačit nebude, raději dva – během nich se návštěva osmistovek dá pohodlně zvládnout. Na rozdíl od orientačních běžců se po vysněných vrcholech pustíme na běžkách, mohlo by to být rychlejší.

 

O Koruně Vysočiny

Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií na celém území destinace.

Kromě informací o chodu spolku, jako jsou například členové, spolupracující organizace, stanovy, rozpočet atd. zmiňujeme rovněž a pro výletníky důležitější informace zaměřené na památky, zajímavá místa, sportovní aktivy a jiné akce konané v jednotlivých městech destinace...

Destinační společnost Koruna Vysočiny
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
566 788 406 | 776 308 072 | kancelar@korunavysociny.cz
Nahoru