Volné ubytování

8istovky

Proč osmistovky? Je důležité vysvětlit, co zajímavého na nich uvidíte. Především skály, odborně zvané mrazové sruby. Asi nejatraktivnější zdejší fenomén formovalo klima doby ledové. Jsou jich desítky. Ne každá osmistovka je zároveň skála, takových je zhruba polovina. Donedávna skoro všechny halil hustý les.

Pojďte si s námi hrát tak trochu na železné muže a ženy. Teprve několikaletou tradici má sportovní klání – orientační pochod či běh k nejvyšším vrcholům, k našim osmistovkám. Cílem je dosáhnout jich v limitu 24 hodin co nejvíc. Ty nejvzdálenější dělí od sebe 17 km vzdušnou čarou. Dostat se ke každé z nich a žádnou během okružní trasy nevynechat vyžaduje nejméně 60 km mimo obvyklé cesty. Nejlepší borci to zvládnou za méně než deset hodin.

Nelekejte se, nám jeden den stačit nebude, raději dva – během nich se návštěva osmistovek dá pohodlně zvládnout. Na rozdíl od orientačních běžců se po vysněných vrcholech pustíme na běžkách, mohlo by to být rychlejší.

Publikace je dostupná zdarma v Domě přírody a v IC ve Žďáře nad Sázavou nebo v Novém Městě na Moravě.

Obrázky objektů, na kterých se destička nachází zde. Nápověda a GPS lokace, kde naleznete destičky zde.

 

O Koruně Vysočiny

O KORUNĚ VYSOČINY
Jsme úžasná destinace od Žďárských vrchů po hrad Pernštejn. Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií po celém našem regionu.

O naší práci si můžete více přečíst zde. Naleznete tady informace o našem spolku, našich členech, marketingových aktivitách nebo projektech, které jsme s partnery pro vás připravili ...

 

Kontakt

Destinační společnost Koruna Vysočiny

Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

776 308 072
kancelar@korunavysociny.cz
IČ: 044 15 868

Regiony Koruny Vysočiny

Nahoru