Volné ubytování

ŽďárskoHvězda Vysočiny

Štíhlá bílá stavba na půdorysu hvězdy jako pomyslný středobod regionu Žďárska dominuje zvlněné krajině lesů, rybníků ale i ostře řezaných údolí pěti řek, které v širším regionu pramení. Ždárská památka UNESCO – Santiniho kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře – je svou posvátnou geometrií řazena k nejvýznamnějším barokním stavbám nejen v Česku.

Rozloha: 
464 km2
Počet obyvatel: 
42 482 (1.1.2021)
Obce regionu: 

Ing. Martin Mrkos, ACCA, starosta Žďáru nad Sázavou
Ing. Martin Mrkos, ACCA, starosta Žďáru nad Sázavou

V rámci turistických zajímavostí, které nabízí území Koruny Vysočiny, patří právě Žďársko k těm, které jsou v řadě oblastí unikátní.
Pomyslný středobod našeho regionu dominuje zvlněné krajině lesů, rybníků ale i ostře řezaných údolí pěti řek, které v širším regionu pramení. Krajem prochází bývalá zemská hranice Čechy–Morava a hlavní evropské rozvodí. Od Zelené hory a areálu Zámku Kinských, který vás zaujme originálními výstavní a muzejními projekty,se můžete vydat buď do krásné okolní přírody,nebo si to namířit přímo do města.
V prvním případě narazíte na krásnou krajinu protkanou sítí turistických,cyklistických či zimních lyžařských tras.Můžete navštívit leckterý z jejích mnoha cílů,jak je zmíněno výše. Nebo si jen tak užívat krásnou krajinu a pohostinnost místních hospůdek.
Ve druhém případě můžete využít výhod města Žďáru s rozvinutou kulturní, sportovní či obchodní infrastrukturou. K návštěvě zve bohatý kulturní program v kině, divadle či jiných kulturních institucích. I tady na vás ceká řada restaurací, kaváren, hospůdek či klubových zařízení, kde můžete společensky relaxovat.
Je jedno, zda jste senior, cyklistka, táta s dětmi, horolezkyně, muzejní fanda či skejťák. Žďársko nabízí vyžití všem a od každého něco. Díky dobrému dopravnímu spojení se k nám dostanete autem či veřejnou dopravou. Osobně doporučuji vlak. Vždyť třeba z Brna jste tu za hodinku i s kolem, a pak si můžete dát po cestě aspoň jedno „vychlazené“. Tak dojeďte. Těšíme se na vás.

Turistické informační centrum Žďár nad Sázavou
Stará radnice, nám. Republiky 24, 591 01 Žďár nad Sázavou
tel.:+420 566 628 539
Tipy z regionuŽďársko

O Koruně Vysočiny

O KORUNĚ VYSOČINY
Jsme úžasná destinace od Žďárských vrchů po hrad Pernštejn. Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií po celém našem regionu.

O naší práci si můžete více přečíst zde. Naleznete tady informace o našem spolku, našich členech, marketingových aktivitách nebo projektech, které jsme s partnery pro vás připravili ...

 

Kontakt

Destinační společnost Koruna Vysočiny

Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

776 308 072
kancelar@korunavysociny.cz
IČ: 044 15 868

Regiony Koruny Vysočiny

Nahoru