Volné ubytování

NovoměstskoSrdce Vysočiny

Region Novoměstsko obklopuje slavné sportovní srdce Vysočiny, jímž není nic menšího, než Nové Město na Moravě. I když dnes nepatří mezi dalšími sousedskými městy k největším, svou historií ostatní předčí, jako odvěké sídlo vrchnostenské správy na horním toku řeky Svratky a Bobrůvky. Dnešní Novoměstsko zahrnuje pruh území pod administrativní správou Nového Města jako obce s rozšířenou působností od Křižánek na severu až po Bobrovou na jihu.

Rozloha: 
293 km2
Počet obyvatel: 
19 366 (1.1.2021)
Obce regionu: 

MICHAL ŠMARDA, starosta Nového Města na Moravě
MICHAL ŠMARDA, starosta Nového Města na Moravě

Rodina s dětmi,parta kamarádů,ať už studentů nebo třeba seniorů,zamilovaný pár nebo třeba mladí lidé na výletě – ti všichni najdou své šťastné chvíle na Vysočině. Mohou zažít neopakovatelné zážitky v jednom z nejkrásnějších koutů naší vlasti. Pokud patříte mezi šťastné lidi, kteří si vybrali Vysočinu za svůj prázdninový cíl, vězte, že by bylo velkou chybou, kdybyste minuli Novoměstsko – Srdce Vysočiny. Novoměstsko je skvělou příležitostí k odpočinku a regeneraci.

Ať už máte rádi adrenalinové zážitky při zběsilé jízdě na horském kole nebo poklidné projížďky a procházky v lesích. Po plně prožitých dnech Vás čekají romantické večery v útulných penziónech a gurmánské zážitky při ochutnávání regionálních specialit. Přijďte si užít to pravé Srdce Vysočiny.

Turistické informační centrum Nové Město na Moravě
Vratislavovo nám. 114, 592 31 Nové Město na Moravě
tel.:+420 566 598 750-1
Tipy z regionuNovoměstsko

O Koruně Vysočiny

O KORUNĚ VYSOČINY
Jsme úžasná destinace od Žďárských vrchů po hrad Pernštejn. Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií po celém našem regionu.

O naší práci si můžete více přečíst zde. Naleznete tady informace o našem spolku, našich členech, marketingových aktivitách nebo projektech, které jsme s partnery pro vás připravili ...

 

Kontakt

Destinační společnost Koruna Vysočiny

Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

776 308 072
kancelar@korunavysociny.cz
IČ: 044 15 868

Regiony Koruny Vysočiny

Nahoru