Volné ubytování

BystřickoRáj Vysočiny

Bystřicko zahrnuje region v okolí města Bystřice nad Pernštejnem na krajském trojmezí Kraje Vysočina s kraji Jihomoravským a Pardubickým. Jako turistický region v severovýchodním cípu Českomoravské vrchoviny navazuje na západněji položené Žďárské vrchy, které jsou pramennou oblastí zdejších řek. Odtud na Bystřicko přitéká směrem k jihu řeka Svratka, která je páteří regionu, a vymodelovala reliéf krajiny do nejčlenitější podoby na celé Vysočině. Hluboké, až kaňonovité údolí řeky a jejích přítoků kontrastuje s vysokým převýšením (místy i přes 300 m) okolních vrcholků, které dávají krajině horský ráz. Prvek nedostupnosti pak umožnil v regionu zachování celé řady unikátních přírodních společenství, které dnes tvoří soustavu zvláště chráněných území přírody včetně lokalit evropského významu zařazených v soustavě Natura 2000. Podstatná část Bystřicka leží v přírodním parku Svratecká hornatina.

Rozloha: 
293 km2
Počet obyvatel: 
19 665 (1.1.2021)
Obce regionu: 

Mgr. Martin Horák, starosta Bystřice nad Pernštejnem
Mgr. Martin Horák, starosta Bystřice nad Pernštejnem

Bystřicko, známé také jako Zubří země, to je krásný kout čisté přírody, kterým protéká řeka Svratka. Hluboká údolí, zříceniny hradů, vrcholky s dalekými výhledy a klenoty pestré přírody vytváří ten pravý poklad Ráje Vysočiny. Nejen pro toto kouzlo nosí Bystřicko už od roku 2010 titul European Destination of ExcelleNce (EDEN). A titul EDEN přešel i na současný největší bystřický projekt interaktivního a inspirativního Centra EDEN. Nejen s dětmi se tu zabavíte na celý den. Nicméně pokud hledáte místo, kde načerpat energii, užít si turistiku a cykloturistiku nebo adrenalinové zážitky či zábavu s celou rodinou, navštivte Bystřicko.

Turistické informační centrum Bystřice nad Pernštejnem
Masarykovo nám. 1, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem
tel.:+420 566 590 387/ 8
Tipy z regionuBystřicko

O Koruně Vysočiny

O KORUNĚ VYSOČINY
Jsme úžasná destinace od Žďárských vrchů po hrad Pernštejn. Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií po celém našem regionu.

O naší práci si můžete více přečíst zde. Naleznete tady informace o našem spolku, našich členech, marketingových aktivitách nebo projektech, které jsme s partnery pro vás připravili ...

 

Kontakt

Destinační společnost Koruna Vysočiny

Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

776 308 072
kancelar@korunavysociny.cz
IČ: 044 15 868

Regiony Koruny Vysočiny

Nahoru