Volné ubytování

Putování po sochách Michala Olšiaka

Procházíte krajinou a najednou se před vámi objeví drak, zubr nebo mamut v (nad)životní velikosti. Že to není možné? Právě tohle můžete zažít při svém putování Vysočinou. Hlavně v okolí Žďáru nad Sázavou a Nového Města na Moravě, kde najdete spoustu velkých betonových soch od výtvarníka Michala Olšiaka, žďáreckého rodáka, který je známý i v Německu nebo Itálii. Čím jsou jeho sochy unikátní?

  • Svojí velikostí. Většina betonových soch Michala Olšiaka má životní nebo nadživotní velikost. Prohlédněte si třeba bojující hrochy, jelena nebo majestátního zubra.
  • Jeho díla baví děti i dospělé. U dětí má úspěch hlavně socha rada, draka, hub nebo hejkala. Dobrá zpráva! Sochy se smí fotit a můžete si na ně také sáhnout.
  • Jsou oblíbené a zároveň kontroverzní. Kde jinde v České republice najdete velké betonové sochy představující skutečné i nadpřirozené tvory zasazené přímo do krajiny? Někteří tvrdí, že takové sochy nepatří do Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy, jiný jsou nadšení z nového cíle pro svůj výlet po Vysočině.

TIP: Nasbírejte je všechny! Fotky se sochami Michala Olšiaka. Dostupné jsou po celý rok – v zimě i v létě. Najdete je na veřejných prostranstvích. Můžete je tedy navštívit také v době covidových omezení, kdy jsou zavřená sportoviště, kina nebo výstavy.

Užijte si výlet na Vysočině: Objevujte sochy a získejte malý dárek

Zahrajte si s námi turistickou hru, která vás provede regionem Koruny Vysočiny. Hra je určená nejen pro rodiny s dětmi. Bavit bude i dospělé. Seznámíme vás se všemi sochami Michala Olšiaka v regionu i mimo něj. Dozvíte se spoustu zajímavostí o okolí, ve kterém se sochy nachází, a navrch přibalíme pár tipů na příjemné občerstvení. Vyzvedněte si svou hrací kartu, objevujte a sbírejte razítka! Za 15 nasbíraných razítek získáte malý upomínkový dárek.

Upozornění:

Kdo je Michal Olšiak? Umělec, malíř a sochař

Michal Olšiak, rodák ze Žďáru nad Sázavou, je malíř, sochař a výtvarník. Kromě maleb olejem a kombinovanou technikou se proslavil svými betonovými sochami nebo sochami z písku či kamene.

 

thumb logo mmrProdukt Putování po sochách Michala Olšiaka byl vytisknut v rámci projektu "Zvýšení povědomí o turistické oblasti Koruny Vysočiny" realizovaného za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

 

Tento projekt byl realizován z finanční podpory Kraje Vysočina z programu: Marketing v cestovním ruchu 2020.

 

O Koruně Vysočiny

O KORUNĚ VYSOČINY
Jsme úžasná destinace od Žďárských vrchů po hrad Pernštejn. Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií po celém našem regionu.

O naší práci si můžete více přečíst zde. Naleznete tady informace o našem spolku, našich členech, marketingových aktivitách nebo projektech, které jsme s partnery pro vás připravili ...

 

Kontakt

Destinační společnost Koruna Vysočiny

Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

776 308 072
kancelar@korunavysociny.cz
IČ: 044 15 868

Regiony Koruny Vysočiny

Nahoru