Volné ubytování

Santiniho šifra

sifra ikonaSantiniho šifra je bez časového omezení!

Objevte s námi tajuplná místa v srdci Vysočiny, která jsou vzájemně propojena díly architekta Jana Blažeje Santiniho. Hledejte v Koruně Vysočiny symboly, tvary, písmena, čísla nebo šifry, které nám tu zanechali naši předkové na fasádách kostelů, pod vytesanými sochami nebo v lesních zátiších.

Na konci vašeho putování na vás čeká vskutku magická a pozoruhodná stavba, která je plná nejrůznějších symbolů, tvarů a čísel. Tam najdete vzkaz, který ukrývá Santiniho šifra.

Tištěného průvodce dostanete v turistických informačních centrech ve Žďáře nad Sázavou, Zámku Žďár, Novém Městě na Moravě, Bystřici nad Pernštejnem, Nedvědici, Sněžném, Křižánkách a na pokladně kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

Herní plán si můžete stáhnout pdfzde.

Na vaší cestě stojí šest míst spojených s jednotlivými úkoly Santiniho šifry:

K jednotlivým místům lze přicestovat jakýmkoli způsobem – na kole, pěšky, veřejnou dopravou nebo autem. Zúčastnit se může jak jednotlivec, tak skupina (bez věkového omezení). Poté, co na místo přicestujete, vyhledejte Santiniho dílo – kostel, jinou stavbu nebo zajímavost v okolí. Přečtěte si jednotlivé úkoly, které najdete očíslované ve spodní části naší skládačky. 

Po vyluštění Santiniho šifry kontaktujte průvodce kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře nebo informační centrum Zámku Žďár nad Sázavou a předejte jim řešení Santiniho šifry. Za vaše putování a snahu vás čeká odměna. Putování není časově omezené, pro odevzdání šifry si však předem ověřte otvírací dobu kostela sv. Jana Nepomuckého na www.zelena-hora.cz nebo Zámku Žďár nad Sázavou na www.zamekzdar.cz.

Děkujeme partnerům, bez který by toto putování nevzniklo:

thumb igr logo

Igráček - legendární hračka ze Žďárska - www.efko.cz

Santini300 black

Město Žďár nad Sázavou - oslavy 300 let Zelené hory - www.santini300.cz 

 

thumb logo mmrProdukt Santiniho šifra byl vytisknut v rámci projektu "Marketingové aktivity turistické oblasti Koruna Vysočiny" realizovaného za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

 

O Koruně Vysočiny

O KORUNĚ VYSOČINY
Jsme úžasná destinace od Žďárských vrchů po hrad Pernštejn. Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií po celém našem regionu.

O naší práci si můžete více přečíst zde. Naleznete tady informace o našem spolku, našich členech, marketingových aktivitách nebo projektech, které jsme s partnery pro vás připravili ...

 

Kontakt

Destinační společnost Koruna Vysočiny

Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

776 308 072
kancelar@korunavysociny.cz
IČ: 044 15 868

Regiony Koruny Vysočiny

Nahoru