Volné ubytování

Sklářské řemeslo – exkurze i dílničky pro návštěvníky

Většina původních skláren na Horácku už sice zanikla, pořád jsou ale místa, kde si můžete tohle krásné staré řemeslo doslova osahat a podívat se pod ruce zkušených mistrů sklářů. Navštivte sklárnu ve Škrdlovicích. V huti U Hrocha můžete nejen sledovat tradiční sklářskou výrobu, ale také si ji sami vyzkoušet. Informace o návštěvě najdete na webu www.uhrocha.com.


Toto elegantní řemeslo si můžete vyzkoušet také ve sklárně AGS v Karlově. Sklárna funguje už od roku 1990. Založil ji pan prof. Jaroslav Svoboda, který se sklářstvím zabývá celý svůj život. Výlet do sklárny bude bavit dospělé i děti. Během návštěvy určitě absolvujte exkurzi po sklárně, vyzkoušejte si řemeslo na vlastní kůži a s dětmi zkuste také malování na sklo. Originální památku na návštěvu sklárny si také koupíte v prodejně, která je součástí nádherné umělecké galerie. Tatínkové si jistě rádi odnesou například džbán nebo půllitr, maminky si vyberou skleněný šperk a dětem udělají radost zvířátka ze skla. Pro více informací si projděte stránky sklárny www.sklarnakarlov.cz.

O Koruně Vysočiny

Jsme úžasná destinace od Žďárských vrchů po hrad Pernštejn. Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií po celém našem regionu.

O naší práci si můžete více přečíst zde. Naleznete tady informace o našem spolku, našich členech, marketingových aktivitách nebo projektech, které jsme s partnery pro vás připravili ...

Destinační společnost Koruna Vysočiny
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
IČ: 044 15 868
Nahoru