Sklářské řemeslo – exkurze i dílničky pro návštěvníky

Většina původních skláren na Horácku už sice zanikla, pořád jsou ale místa, kde si můžete tohle krásné staré řemeslo doslova osahat a podívat se pod ruce zkušených mistrů sklářů. Navštivte sklárnu ve Škrdlovicích. V huti U Hrocha můžete nejen sledovat tradiční sklářskou výrobu, ale také si ji sami vyzkoušet. Informace o návštěvě najdete na webu www.uhrocha.com.
Toto elegantní řemeslo si můžete vyzkoušet také ve sklárně AGS v Karlově. Sklárna funguje už od roku 1990. Založil ji pan prof. Jaroslav Svoboda, který se sklářstvím zabývá celý svůj život. Výlet do sklárny bude bavit dospělé i děti. Během návštěvy určitě absolvujte exkurzi po sklárně, vyzkoušejte si řemeslo na vlastní kůži a s dětmi zkuste také malování na sklo. Originální památku na návštěvu sklárny si také koupíte v prodejně, která je součástí nádherné umělecké galerie. Tatínkové si jistě rádi odnesou například džbán nebo půllitr, maminky si vyberou skleněný šperk a dětem udělají radost zvířátka ze skla. Pro více informací si projděte stránky sklárny www.ags-svoboda.cz.

O Koruně Vysočiny

Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií na celém území destinace.

Kromě informací o chodu spolku, jako jsou například členové, spolupracující organizace, stanovy, rozpočet atd. zmiňujeme rovněž a pro výletníky důležitější informace zaměřené na památky, zajímavá místa, sportovní aktivy a jiné akce konané v jednotlivých městech destinace...

Destinační společnost Koruna Vysočiny
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
566 788 406 | 776 308 072 | kancelar@korunavysociny.cz
Nahoru