Volné ubytování

Stále živé sklářské řemeslo

Většina původních skláren na Horácku už sice zanikla, pořád jsou ale místa, kde si můžete tohle krásné staré řemeslo doslova osahat a podívat se pod ruce zkušených mistrů sklářů. Už jen na dvou místech Koruny Vysočiny se můžete setkat s ruční výrobou skla. Ta je nyní nově na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

Navštívit můžete sklárnu ve Škrdlovicích. Ve sklářské huti U Hrocha můžete nejen sledovat tradiční sklářskou výrobu, ale také si ji sami vyzkoušet.

Toto elegantní řemeslo uvidíte také ve Sklárně Svoboda Karlov. Sklárna funguje už od roku 1990. Založil ji profesor Jaroslav Svoboda, který se sklářstvím zabývá celý svůj život. Výlet do sklárny bude bavit dospělé i děti. Během návštěvy určitě absolvujte exkurzi po sklárně a s dětmi zkuste také malování na sklo.

O Koruně Vysočiny

O KORUNĚ VYSOČINY
Jsme úžasná destinace od Žďárských vrchů po hrad Pernštejn. Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií po celém našem regionu.

O naší práci si můžete více přečíst zde. Naleznete tady informace o našem spolku, našich členech, marketingových aktivitách nebo projektech, které jsme s partnery pro vás připravili ...

 

Kontakt

Destinační společnost Koruna Vysočiny

Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

776 308 072
kancelar@korunavysociny.cz
IČ: 044 15 868

Regiony Koruny Vysočiny

Nahoru