Volné ubytování

Advent v Koruně Vysočiny

315311410x 551018100364537_5383605445917066605_n1Blíží se období, kdy se všichni těšíme na Vánoce, a pro ty, kteří chtějí prožít tuto kouzelnou dobu v autentickém a pohádkovém prostředí, nabízí Koruna Vysočiny jedinečné zážitky. Regiony Bystřicka, Nedvědicka, Novoměstska a Žďárska se připravují na adventní sezónu plnou zajímavých akcí, které vás zaručeně dostanou do vánoční atmosféry.

Všechno přehledně naleznete v našem přehledu, který si můžete vytisknout. pdfAdvent v Koruně Vysočiny

Adventní trhy

Advent v Koruně Vysočiny je známý svými tradičními vánočními trhy, které se konají v různých městech a vesnicích regionu. Každý trh má svou vlastní atmosféru a nabízí mnoho originálních a ručně vyrobených dárků a vánočních ozdob.

Mikulášská nadílka

V Koruně Vysočiny na vás čeká nezapomenutelný zážitek, který spojí kouzlo tradičního českého Mikuláše s trochou škodolibého čerta. Máte se na co těšit! Přijďte s námi oslavit tuto magickou dobu, kdy se náš region promění v pohádkový svět plný zábavy, her a soutěží.

Adventní procházky

Pokud máte rádi krásu přírody nebo jen procházky po městě, Koruna Vysočiny vám nabízí mnoho možností pro adventní procházky. Region je známý svými malebnými lesy, kopci a krásnými výhledy. Zimní procházky mohou být magickým zážitkem.

  • 20.11. - 18.12. - Mikulášská stezka ve Strážku - Strážek, centrum
  • 9.12. - 6.1. - Zubříkovo vánoční putování vánočně osvětlenou Bystřicí - Bystřice nad Pernštejnem, Centrum
  • 26. - 31.12. - Krátecké kufrování - Krátká
  • 26. - 31.12 - Zimní stopovaná - Krátká
  • 29.12. - Novoměstské kufrování - Nové Město, muzeum
  • Výlety za svařákem - Zima není jen o lyžování a výletech v bílé stopě, ale dá se vyrazit i na parádní vycházku po krásných místech našeho regionu. Užijte si zimní procházku a zpříjemněte si ji skvělým nápojem, který voní po badyánu, skořici, řebíčku.
Kulturní zážitky

Při adventu na Koruně Vysočiny si můžete vychutnat i bohatý kulturní program. Koncerty vánoční hudby, divadelní představení, betlémy a další tradiční vystoupení vytvoří nezapomenutelnou atmosféru.

Dárky z Koruny Vysočiny

Advent na Koruně Vysočiny je také o objevování místních dobrot. Můžete ochutnat tradiční regionální speciality, které jsou i skvělou inspirací na dárek pod stromeček nebo do mikulášské nadílky.

V Koruně Vysočiny je advent zvláštním obdobím, které přináší magii Vánoc a tradici. Tento region je známý svou pohostinností a vřelým přijetím návštěvníků. Adventní doba je ideálním časem pro návštěvu a prožití této magické atmosféry.

 

Přivítání adventu

Jedním z prvních signálů příchodu kouzelného vánočního období je přivítání adventu a slavnostní rozsvícení vánočního stromečku. Tato událost, která se koná v mnoha městech a obcích po Koruně Vysočiny, symbolizuje začátek vánočního období a přináší do našich srdcí světlo a radost. Připravte se na nezapomenutelnou cestu do světa vánočních tradic.

 

    Nebyla nalezena žádná událost

O Koruně Vysočiny

Jsme úžasná destinace od Žďárských vrchů po hrad Pernštejn. Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií po celém našem regionu.

O naší práci si můžete více přečíst zde. Naleznete tady informace o našem spolku, našich členech, marketingových aktivitách nebo projektech, které jsme s partnery pro vás připravili ...

Destinační společnost Koruna Vysočiny
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
IČ: 044 15 868
Nahoru