Volné ubytování

Venkovské památky

Vysočina, ležící ve středu České republiky, je místem, kde se setkává bohatá historie a tradiční řemesla, která představují jedinečnou kulturu regionu. Tato malebná část země je plná architektonických památek a vesnických památkových rezervací, které odrážejí bohatství minulých dob.

V Koruně Vysočiny se můžete projít po památkových rezervacích Krátká, Křižánky, Ubušínek a Telecí. Během vaší cesty budete obdivovat nádherné venkovské kostelíky, malebné staré mlýny nebo technické památky, jako je středověký hamr. Navštívíte-li místní muzea, budete mít jedinečnou příležitost seznámit se s tradičními řemesly Horácka a jejich mistrovským zpracováním. Vysočina je místem, které vás vtáhne do minulosti a zároveň nabídne okouzlující přírodní scenérie, které oceníte při svých putováních po tomto fascinujícím kraji.

O Koruně Vysočiny

Jsme úžasná destinace od Žďárských vrchů po hrad Pernštejn. Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií po celém našem regionu.

O naší práci si můžete více přečíst zde. Naleznete tady informace o našem spolku, našich členech, marketingových aktivitách nebo projektech, které jsme s partnery pro vás připravili ...

Destinační společnost Koruna Vysočiny
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
IČ: 044 15 868
Nahoru