Volné ubytování

Historie

Vraťte se při svých výletech v čase a poznejte místa spojená s jedním z nejmocnějších rodů našich zemí.

Mohutný hrad Pernštejn nad městečkem Nedvědice, který nese přívlastek nedobytný, neboť ho jeho posádka dokázala ubránit i před Švédy za třicetileté války, je pomyslnou bránou do oblasti Koruny Vysočiny. Milují ho turisté i filmaři. A pokud jste ho navštívili již před nějakou dobou, nenechte si ujít obnovené Vrchnostenské zahrady, jejichž pozůstatky byly dlouhá léta ukryty v hustém lese tak, že o nich často nevěděli ani místní. Procházka terasovitými zahradami ve svahu pod hradem stojí za to.

K nejrozsáhlejším a také nejfotogeničtějším zříceninám patří hrad Zubštejn nedaleko Bystřice nad Pernštejnem. I ten souvisí s Pernštejny, respektive s jejich předchůdci - pány z Medlova. Ruina opředená pověstmi slibuje mimo jiné nezapomenutelnou vyhlídku do širokého okolí. 

Obdivovat můžete také strážní hrad Pyšolec z konce 13. století, který leží na skalním ostrohu nad vodní nádrží Vír II. Dominantou zříceniny hradu je torzo bergfritové věže, pozornost návštěvníků také upoutá obnovená studna a opravené zdi v jejím okolí.

Významný šlechtický rod Pernštejnů je spojený také s kostelem Povýšení svatého Kříže v Doubravníku. Návštěva unikátního svatostánku postaveného z mramoru, který v předchozích letech prošel rozsáhlou rekonstrukcí, stojí za to. Stejně jako návštěva hrobky šlechtického rodu Mitrovských, posledních majitelů Pernštejna.  

Chcete mít tipy na výlety za tím nejlepším vždy u sebe? Stáhnetě si naši brožuru s TOP 5 místy v Koruně Vysočiny.

Přehled: pdfTo nejlepší z Koruny Vysočiny

O Koruně Vysočiny

O KORUNĚ VYSOČINY
Jsme úžasná destinace od Žďárských vrchů po hrad Pernštejn. Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií po celém našem regionu.

O naší práci si můžete více přečíst zde. Naleznete tady informace o našem spolku, našich členech, marketingových aktivitách nebo projektech, které jsme s partnery pro vás připravili ...

 

Kontakt

Destinační společnost Koruna Vysočiny

Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

776 308 072
kancelar@korunavysociny.cz
IČ: 044 15 868

Regiony Koruny Vysočiny

Nahoru