Volné ubytování

Historie

Vraťte se při svých výletech v čase a poznejte místa spojená s jedním z nejmocnějších rodů našich zemí.

Mohutný hrad Pernštejn nad městečkem Nedvědice, který nese přívlastek nedobytný, neboť ho jeho posádka dokázala ubránit i před Švédy za třicetileté války, je pomyslnou bránou do oblasti Koruny Vysočiny. Milují ho turisté i filmaři. A pokud jste ho navštívili již před nějakou dobou, nenechte si ujít obnovené Vrchnostenské zahrady, jejichž pozůstatky byly dlouhá léta ukryty v hustém lese tak, že o nich často nevěděli ani místní. Procházka terasovitými zahradami ve svahu pod hradem stojí za to.

K nejrozsáhlejším a také nejfotogeničtějším zříceninám patří hrad Zubštejn nedaleko Bystřice nad Pernštejnem. I ten souvisí s Pernštejny, respektive s jejich předchůdci - pány z Medlova. Ruina opředená pověstmi slibuje mimo jiné nezapomenutelnou vyhlídku do širokého okolí. 

Významný šlechtický rod Pernštejnů je spojený také s kostelem Povýšení svatého Kříže v Doubravníku. Návštěva unikátního svatostánku postaveného z mramoru, který v předchozích letech prošel rozsáhlou rekonstrukcí, stojí za to. Stejně jako návštěva hrobky šlechtického rodu Mitrovských, posledních majitelů Pernštejna.  

O Koruně Vysočiny

Jsme úžasná destinace od Žďárských vrchů po hrad Pernštejn. Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií po celém našem regionu.

O naší práci si můžete více přečíst zde. Naleznete tady informace o našem spolku, našich členech, marketingových aktivitách nebo projektech, které jsme s partnery pro vás připravili ...

Destinační společnost Koruna Vysočiny
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
IČ: 044 15 868
Nahoru