Volné ubytování

Příroda

Při vašich toulkách Korunou Vysočiny, se budete často pohybovat i v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy, kde je k vidění množství rulových skal.

Řada skalních útvarů je oblíbená horolezci, avšak na vyhlídku se u většiny z nich dostanou i turisté bez speciální výstroje – a při troše šikovnosti i děti. Zkuste se rozhlédnout po krajině například z Devíti skal, nejvyššího vrcholu Žďárských vrchů a současně druhého nejvyššího bodu Českomoravské vrchoviny. K výhledům lákají i Čtyři palice, Malinská skála, Prosička nebo na Perničkách, ať už Milovských či Rybenských, si zase na můžete prohlédnut zajímavé prohlubně, o jejichž vzniku, účelu a využití se nedokázali úplně shodnout ani vědci. Koruna Vysočiny však nenabízí jenom skály. Mimo rezervací se v lokalitě nalézají i četné přírodní památky v podobě oblastí s výskytem chráněných rostlin, živočichů nebo minerálů. Stačí se jen vydat do malebné přírody, dívat se kolem sebe a vnímat ji všemi smysly.  

Chcete mít tipy na výlety za tím nejlepším vždy u sebe? Stáhnetě si naši brožuru s TOP 5 místy v Koruně Vysočiny.

Přehled: pdfTo nejlepší z Koruny Vysočiny

O Koruně Vysočiny

O KORUNĚ VYSOČINY
Jsme úžasná destinace od Žďárských vrchů po hrad Pernštejn. Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií po celém našem regionu.

O naší práci si můžete více přečíst zde. Naleznete tady informace o našem spolku, našich členech, marketingových aktivitách nebo projektech, které jsme s partnery pro vás připravili ...

 

Kontakt

Destinační společnost Koruna Vysočiny

Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

776 308 072
kancelar@korunavysociny.cz
IČ: 044 15 868

Regiony Koruny Vysočiny

Nahoru