Volné ubytování

Sport

Kopce, údolí, lesy, strmé srázy, skály, louky, rybníky, řeky – to všechno se v Koruně Vysočiny nachází v dostatečné míře a stačí to jen s různými úpravami a vylepšeními využít pro dokonalý sportovní zážitek.

V Novém Městě na Moravě tak najdou vyžití cyklisté všeho věku a dovedností. Tamní Cyklo aréna Vysočina nabízí na třicet kilometrů singletracků a trailů, od těch nejjednodušších vhodných pro začátečníky až po trasy, které využívají profesionální jezdci. Pokud se rozhodnete je vyzkoušet, k nácviku jezdeckých dovedností vám poslouží pumptracková dráha. 

Vyznavači prudkých cyklistických sjezdů se mohou naplno vyžít také ve Víru, kde jim tamní traily poskytnou dostatečnou dávku adrenalinu. Pokud dáváte přednost spíše skalnímu lezení, vyzkoušejte vírské ferraty – zajištěné trasy vedoucí po skalách. Výbavu si zapůjčíte na místě. Ferraty jsou vhodné i pro děti a odměnou vám bude nejenom radost z výkonu, ale také skvělé výhledy.

Lezení, i když trochu jiné, si můžete dopřát rovněž v lanovém parku u Borovinky v Domaníně. Park o dvou okruzích rozkládající se mezi stromy je určený pro děti i dospělé, trasu si můžete zvolit podle svého gusta. 

O Koruně Vysočiny

Jsme úžasná destinace od Žďárských vrchů po hrad Pernštejn. Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií po celém našem regionu.

O naší práci si můžete více přečíst zde. Naleznete tady informace o našem spolku, našich členech, marketingových aktivitách nebo projektech, které jsme s partnery pro vás připravili ...

Destinační společnost Koruna Vysočiny
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
IČ: 044 15 868
Nahoru