Volné ubytování

Sport

Koruna Vysočiny nabízí rozmanitou krajinu, která je ideální pro sportovní aktivity. Najdete zde kopce, údolí, lesy, strmé srázy, skály, louky, rybníky i řeky, které vám umožňují využití potenciál krajiny pro skvělé outdoorové zážitky.

V Novém Městě na Moravě tak najdou vyžití cyklisté všeho věku a dovedností. Tamní Cyklo aréna Vysočina nabízí na třicet kilometrů singletracků a trailů, od těch nejjednodušších vhodných pro začátečníky až po trasy, které využívají profesionální jezdci. Pokud se rozhodnete je vyzkoušet, k nácviku jezdeckých dovedností vám poslouží pumptracková dráha. 

Vyznavači prudkých cyklistických sjezdů se mohou naplno vyžít také ve Víru, kde jim tamní traily poskytnou dostatečnou dávku adrenalinu. Pokud dáváte přednost spíše skalnímu lezení, vyzkoušejte vírské ferraty – zajištěné trasy vedoucí po skalách. Výbavu si zapůjčíte na místě. Ferraty jsou vhodné i pro děti a odměnou vám bude nejenom radost z výkonu, ale také skvělé výhledy.

Lezení, i když trochu jiné, si můžete dopřát rovněž v lanovém parku u Borovinky v Domaníně. Park o dvou okruzích rozkládající se mezi stromy je určený pro děti i dospělé, trasu si můžete zvolit podle svého gusta. 

Cyklostezka ze Sázavy do Přibyslavi vedoucí po zrušené železniční trati nabízí cyklistům i bruslařům skvělou jízdu na hladkém asfaltu malebným údolím řeky Sázavy.

Chcete mít tipy na výlety za tím nejlepším vždy u sebe? Stáhnetě si naši brožuru s TOP 5 místy v Koruně Vysočiny.

Přehled: pdfTo nejlepší z Koruny Vysočiny

O Koruně Vysočiny

O KORUNĚ VYSOČINY
Jsme úžasná destinace od Žďárských vrchů po hrad Pernštejn. Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií po celém našem regionu.

O naší práci si můžete více přečíst zde. Naleznete tady informace o našem spolku, našich členech, marketingových aktivitách nebo projektech, které jsme s partnery pro vás připravili ...

 

Kontakt

Destinační společnost Koruna Vysočiny

Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

776 308 072
kancelar@korunavysociny.cz
IČ: 044 15 868

Regiony Koruny Vysočiny

Nahoru