Volné ubytování

Tiskové zprávy

Koruna Vysočiny pravidelně komunikuje s novináři. Prostřednictvím tiskových zpráv prezentuje destinaci směrem k odborné veřejnosti i k turistům. Poslání spolku je vytváření brandu Koruna Vysočiny.

Louka pod Zubštejnem se opět vrátí v čase do středověku. Už podvacáté

Louka pod Zubštejnem se opět vrátí v čase do středověku. Už podvacáté

Už podvacáté rozezní louku pod zříceninou hradu Zubštejn nad osadou Pivonice u Bystřice nad Pernštejnem řinčení zbraní, povely či dobová hudba.  V sobotu 13. a v neděli 14. července se tam uskuteční tradiční Festival historického šermu, hudby a tance. A protože se jedná o jubilejní ročník, speciální bude i program, v němž vystoupí celkem jedenáct účinkujících skupin. Chybět tak nebudou šermíři, hudební kapely, fakír a ohňová show, dělostřelci, kartářka, historické tržiště, ukázky řemesel s možností si je vyzkoušet, dobová kuchyně, exponáty z Muzea bičů v Janovicích u Rýmařova včetně ukázek zacházení s nimi, lukostřelecký turnaj pro veřejnost o putovní pohár a rovněž zajímavé ceny a mnoho dalších atrakcí.

Číst více...

Dárek ke dni dětí: Nová medlovská stezka vedoucí k pokladu připomíná místní pověsti

Dárek ke dni dětí: Nová medlovská stezka vedoucí k pokladu připomíná místní pověsti

Místní pověsti připomíná nová zážitková stezka pro děti s názvem Okolo Medlova za stříbrnými zvony, kterou v neděli 2. června ve 13 hodin otevřou u Hotelu Medlov na území destinační společnosti Koruna Vysočiny. Osmikilometrovou trasu s jedenácti zastaveními inspirovanou příběhem pasáčka, který pátrá po ztracených stříbrných zvonech, aby jejich prodejem získal peníze na léky pro svoji nemocnou babičku, provází hledání krabiček s úkoly. Ty jsou ukryty v přírodě kolem Medlovského rybníka a Pasecké skály a na konci cesty bude úsilí hledačů odměněno objevem pokladu. V provozu bude stezka podle počasí minimálně do konce září, možná o něco déle, poté ji čeká zazimování.

Číst více...

Trvale udržitelný turistický ruch ve Víru

Trvale udržitelný turistický ruch ve Víru

Kombinace starého a nového, zachování původních stavebních prvků i funkčního strojního zařízení, infocentrum, půjčovna sportovních potřeb, restaurace se zahrádkou, vlastní značka piva chlazeného vodou ze Svratky, hostel, výrobna marmelád a dalších regionálních jedlých suvenýrů, do budoucna kongresové prostory či hydroponická farma a mnoho dalšího zahrne velkorysý projekt přestavby bývalé továrny Rotter ve Víru pod taktovkou společnosti Údolí Svratky. V první fázi se od 1. dubna v Továrně Vír počítá se zprovozněním informačního centra, prodejny s regionálními produkty a půjčovny sportovních potřeb, v červnu bude následovat restaurace a hostel a poté i potravinářská výroba.

Číst více...

Návštěvníci destinace v roce 2023 nejčastěji mířili do aquacenter a na Pernštejn

Návštěvníci destinace v roce 2023 nejčastěji mířili do aquacenter a na Pernštejn

Celkem 752 181 návštěvníků v loňském roce navštívilo sledované turistické cíle na území destinační společnosti Koruna Vysočiny. Při porovnání s daty stejných cílů v roce 2023 s rokem 2022 šlo o nárůst ve výši 7 %.  „V Koruně Vysočiny bylo nejnavštěvovanějším cílem Relaxační centrum Žďár, následují Městské lázně v Novém Městě na Moravě a třetím nejčastějším cílem návštěvníků je státní hrad Pernštejn,“ informoval ředitel destinační společnosti Koruna Vysočina David Štěpánek.

Číst více...

Biatlonovým fanouškům i prázdninovým hostům se nabízí desítky zajímavých aktivit

Biatlonovým fanouškům i prázdninovým hostům se nabízí desítky zajímavých aktivit

Desetitisíce lidí z celého světa přijedou fandit na Mistrovství světa v biatlonu konaném v novoměstské Vysočina Areně ve dnech 7. – 18. února, přičemž tentokrát se významný sportovní svátek uskuteční v souběhu s jarními prázdninami vysočinských a jihomoravských školáků. Od toto se odvíjí i široká nabídka aktivit, které mohou návštěvníci destinace využít.

Číst více...

Obce na území Koruny Vysočiny nabízejí i masopustní unikáty

Obce na území Koruny Vysočiny nabízejí i masopustní unikáty

Masopustní (ostatkové) lidové veselice konající se prakticky v každé druhé obci jsou místo od místa trochu odlišné. Převážně jde o sobotní obchůzku průvodem obyvatel v tradičních i novodobých masopustních kostýmech zakončenou večerní taneční zábavou, často i s obvyklým pochováváním basy na znamení půstu předcházejícího Velikonocům. 

Číst více...

O Koruně Vysočiny

O KORUNĚ VYSOČINY
Jsme úžasná destinace od Žďárských vrchů po hrad Pernštejn. Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií po celém našem regionu.

O naší práci si můžete více přečíst zde. Naleznete tady informace o našem spolku, našich členech, marketingových aktivitách nebo projektech, které jsme s partnery pro vás připravili ...

 

Kontakt

Destinační společnost Koruna Vysočiny

Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

776 308 072
kancelar@korunavysociny.cz
IČ: 044 15 868

Regiony Koruny Vysočiny

Nahoru