Jaké plány má turistická oblast Koruna Vysočiny v roce 2021

20201228 132909-1Náš odhad ohledně vývoje cestovního ruchu není ještě v roce 2021 ani zdaleka příznivý. Předpokládáme, že různá opatření, která nás budou ještě čekat, způsobí to, že budeme jako na horské dráze. Buď bude prázdno a zavřeno, nebo budou místa a turistické cíle praskat ve švech. Situace bude tedy zřejmě kopírovat minulý rok.

Vysočina jako taková byla v roce 2020 vyhledávaným turistickým cílem a předpokládáme, že stejně to bude i letos. Rozhodující bude rok 2022, kdy očekáváme plné obnovení cestování do zahraničí.

Aktuálně připravujeme kampaně zejména na sociálních sítích. Přestože cestovní ruch je prozatím z důvodu pandemie paralyzován, již na konci ledna začneme s propagací naší turistické oblasti prostřednictvím sociálních sítí. Cílem kampaní je zvýšit povědomí o naší lokalitě v České republice. Postupně budeme představovat nové produkty v cestovním ruchu, na kterých jsme pracovali na konci roku 2020, tak, abychom v nové sezóně mohli zaujmout i turisty, kteří již naši oblast navštívili.
Soustředíme se zejména na téma sklářství na Vysočině. Připravili jsme několik výletů pro cyklisty i pěší po zaniklých sklárnách v Koruně Vysočiny, které vedou nádhernou krajinou CHKO Žďárské vrchy.
V letošním roce chceme pracovat také s místy, která nejsou tolik známá a zaujmou svojí atmosférou a zejména výhledem. Toto téma máme zpracované pod názvem Instagramová stezka Koruny Vysočiny. Nabídneme turistům zajímavý pohled na lehce opomíjenou část naší turistické oblasti.
Nezapomínáme ani na podporu samotných podnikatelů a ubytovatelů. Zážitková karta Koruny Vysočiny je přesně ten projekt, který využije potenciál našeho regionu na maximum. Je to novinka, která bude spuštěna v okamžiku zrušení nouzového stavu.
Cílem destinačního managementu v roce 2021 bude aktivní práce v terénu, získávání dat a vytvoření profilu návštěvníka. Po celý rok budeme sbírat data, která jsou z pohledu marketingových aktivit nesmírně důležitá.

Oľga Königová
Koruna Vysočiny
Tel.: 776 308 072
E-mail: kancelar@korunavysociny.cz
www.korunavysociny.cz

O Koruně Vysočiny

Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií na celém území destinace.

Kromě informací o chodu spolku, jako jsou například členové, spolupracující organizace, stanovy, rozpočet atd. zmiňujeme rovněž a pro výletníky důležitější informace zaměřené na památky, zajímavá místa, sportovní aktivy a jiné akce konané v jednotlivých městech destinace...

Destinační společnost Koruna Vysočiny
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
566 788 406 | 776 308 072 | kancelar@korunavysociny.cz
Nahoru