Zážitková karta

Koruna Vysociny-Mapa_2020Chcete zažít něco jiného? Ubytujte se v regionu Koruny Vysočiny a o vše se postaráme.
Přesto že užíváme poslední letní dny s teploty nad 25 stupňů, v Koruně Vysočiny připravují další novinky pro turisty. Tentokrát vsází na zážitek kombinovaný se slevou. Tak totiž bude fungovat Zážitková karta Koruny Vysočiny.


Koruna Vysočiny je malá, dosud ne zcela objevená Turistická oblast Vysočiny, která je především spojovaná s Chráněnou krajinou oblasti Zďárských vrchů, Zelenou horou a hradem Pernštejn. Všechny zajímavosti se oprávněně řadí mezi skvosty České republiky. -Turistická oblast nabízí mnohem víc možností a zajímavostí, které velmi často utečou pozornosti návštěvníků. Geografická poloha uprostřed republiky taky má své úskalí, z čeho vyplývá další problém, jednodenní návštěvnost, bez využití ubytování. Destinační management společně s podnikateli v cestovním ruchu a veřejnou správou se rozhodli vytvořit pilotní projekt Zážitková karta Koruny Vysočiny. Jedná se o systém podpory a spolupráce mezi podnikateli, kteří se potýkají s negativním dopadem pandemie, jenž aktuálně pořád zasahuje naši republiku.
Připravovaná zážitková karta bude držitelům nabízet zajímavé zážitky nebo slevy. Například v muzeu veteránů v Bystřici nad Pernštejnem držitelé této karty dostanou úplně jiný výklad přímo od manželky majitele muzea než turista, který se rozhodne museum navštívit v rámci jednodenního výletu. V ADREXu, půjčovně kol, elektrokol a lezeckého vybavení tak držitel karty dostane výběrovou kávu nebo čaj zdarma. V Domě přírody v Krátké po předložení karty dostanou děti speciální pátračku, která je zábavnou formou provede domem. Pohádková vesnička v Podlesí nabízí zvýhodněné vstupné do vesničky. Do projektu se zapojí i provozovatel lyžařského střediska Ski snow park Harusův kopec, který připravil pro ubytované turisty slevu 10%.
Pokud vše půjde podle plánů, první karty k pobytu turisté dostanou již na zimní sezónu. Další informace o najdete na našem turistickém portálu www.korunavysociny.cz nebo na telefonu 776 308 072.

O Koruně Vysočiny

Naším cílem je přilákat a udržet si nové i stávající návštěvníky všech věkových kategorií na celém území destinace.

Kromě informací o chodu spolku, jako jsou například členové, spolupracující organizace, stanovy, rozpočet atd. zmiňujeme rovněž a pro výletníky důležitější informace zaměřené na památky, zajímavá místa, sportovní aktivy a jiné akce konané v jednotlivých městech destinace...

Destinační společnost Koruna Vysočiny
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
566 788 406 | 776 308 072 | kancelar@korunavysociny.cz
Nahoru